FK Sloboda bez šanse u Mostaru: Sigurna pobjeda Veleža protiv starog rivala!

Rođenima tri boda

M. Šljivak, foto: V. Bernadić

Velež je u 11. kolu Premijer lige BiH u Mostaru savladao tuzlansku Slobodu rezultatom 3:0.

Rođeni su od prve minute bili konkretniji tim. Imali su konkretnije napade od samog početka, a u 11. minuti bolja igra im se isplatila jer je Fejsal Mulić prekrasno zabio za 1:0.

Gosti su protestvovali nakon gola jer je jedan igrač gostiju ležao povrijeđen na terenu, ali sudija se nije oglaso.

U ostatku prvog poluvremena nije bilo većih šansi. Igralo se otvoreno, no izostale su prave prilike i na odmor se otišlo vodstvom Rođenih od 1:0.

Rođeni su i u nastavku meča kontrolisali igru. Konstantno su prijetili golu Slobode, a u 59. minuti stigli do drugog gola. Pogodio je Nemanja Anđušić za prednost od 2:0.

Nije Sloboda mogla ništa napraviti u fazi napada. Lagano su prekidani napadi tuzlanskog tima i Velež je potpuno kontrolisao utakmicu.

Do kraja susreta još jedan gol u mreži gostiju. Pogodio je u 83. minuti Samir Radovac za konačnih 3:0.