Velež razbio Slogu, Zvijezda sigurna, remi Olimpika

12. kolo Prve lige FBiH

S. Mlaćo

Zvijezda iz Gradačca bez većih problema savladala je danas u Bugojnu domaću Iskru rezultatom 3:0 i došla na lidersku poziciju.

Na samom početku vidjeli smo ispitivanje snaga, a oba tima igrala su bez puno rizika.

U 34. minuti Zvijezda je povela preko Guzina koji je glavom matirao Ćemana, a isti igrač pred sami kraj prvog poluvremena  povisuje na 2:0.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme na semaforu je pisalo 3:0. Skopljak je napravio početničku grešku, Kapetan bio siguran i već tada je bilo jasno da će tri boda put Gradačca. Gosti su na kraju od domaće publike ispraćeni aplauzima.

NK Iskra - NK Zvijezda Gradačac 0:3 (0:2)

NK Iskra: Čeman, Filan, Pihura, Koprivica, Osmanković, Bešagić, Čakar, Seferović, Ivković, Skopljak, Jurčević.

NK Zvijezda: Prljača, Adžem, Cvijanović, Brčkalić, Guzina, Ivanovski, Devedžić, Đekić, Kapetan, Hevešević, Huseinspahić.

Zanimljiv viđen je na Piroti. Fenjeraš Travnik ugostio je Olimpik,  a na kraju je bilo 1:1

Na samom početku domaći su zaprijetili preko Arnauta, a zatim i preko Rastoke, dok je za goste pokušao Muminović.

U 41. minuti slavlje gostiju. Osmanović matira Đuriža i dovodi svoj tim u vodstvo.

U drugom poluvremenu Veziri kreću po pogodak i to im se isplatilo u 66. minuta kada je za 1:1 pogodio Rastoka.

U 75. minuti Ščepanović prijeti, ali njegov udarac zaustavlja prečka gola domaćih. Ostalo je 1:1.

NK Travnik - FK Olimpik 1:1 (0:1)

NK Travnik: Đurić, Imamović, Arnaut, Rastoka, Baltić, Jazvin, Fazlić, Hasanbegović, Mamuša, Silajdžija, Tabaković.

FK Olimpik: Bandović, Jusić, Osmanović, Muminović, Šćepanović, Kovač, Rastoder, Sadiković, Stojanović, Vidović, Bevab.

Velež je u derbiju kola na stadionu Rođeni savladao Slogu Simin Han rezultatom 3:0. Publika u Mostaru je mogla vidjeti kvalitetan i zanimljiv meč, a domaći u vodstvo dolazi u 44. minuti kada Zvonić sa 11. metara matira Hamzabegovića.

Sloga bolje otvara drugo poluvrijeme, prijeti, ali kontra domaćih donosi novi pogodak u mreži gostiju. Pogodio je Panesso i riješio pitanje pobjednika.

Nakon toga vidjeli smo dosta prilika sa obje strane, a vrijedi izdvojiti pokušaj iskusnog Joce Stokića koji brani golman Veleža Abdihodžić.

Do kraja još jedan pogodak. Mladi Ovčina izlazi pred Hamzabegovića, zaobilazi ga i postavlja konačnih 3:0.

FK Velež - FK Sloga Simin Han 3:0 (1:0)

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

FK Velež: FK Velež: Abdihodžić, Zvonić, Mujezinović, Ćosić, Alikadić, Imamović, Carvalho, Brandao, Garcia, Doljančić, Kuduzović.

FK Sloga: Hamzabegović, Efendić, Kostić, Šarčević, Pirić, Ibrahimović, Stjepanović, Kojić, Omerović, Ostojić, Vukmirović.

Zaprati NK Zvijezda, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: