Utakmice u BiH mogu ponuditi istinski spektakl - Velež u sjajnom meču pobijedio Tuzla City

Rođeni u četvrtfinalu Kupa BiH

Midhat Šljivak, foto: Admin Čaušević

FK Velež se plasirao u četvrtfinale Kupa Bosne i Hercegovine nakon što je večeras na stadionu Rođeni u fenomenalnom meču savladao FK Tuzla City rezultatom 3:2.

Velež odlično ulazi u meč. Suljić već u prvoj minuti ima veliku šansu, Lolić dobro brani.

Dominirali su Rođeni terenom. Nisu gosti imali previše prostora prema naprijed, a inicijativa im se isplatila u 21. minuti. Suljić nakon lijepe akcije upošljava Edu Vehabovića koji zabija za 1:0.

GOOOOOOL💥💥💥Edo VEHABOVIĆ‼️#musvdg

Posted by FK Velež Mostar on Friday, February 9, 2024

Tri minute kasnije Lolić zaustavlja udarac Pršeša. Isti duel gledali smo u 30. minuti, bez promejene rezultata.

Novu dobru šansu Rođeni imaju na pet minuta prije kraja. Spetljali su se Čaić i Suljić i propala je izuzetna šansa da se rezultat poveća.

Gosti su tek u finišu prvog dijela zaprijetili. Udarac Pantelića glavom odlazi pored gola i na odmor se odlazi vodstvom Veleža od 1:0.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme domaći stižu do drugog gola. Na ubačaj Gulashvilija najbolje reaguje Suljić i pogađa za 2:0.

Nakon drugog gola Tuzla City kreće ofanzivnije. Delimeđac u 53. minuti dobro šutira, Duka brani.

Ipak, gosti iz Tuzle u samo dvije minute dolaze do dva gola i vraćaju se potpuno u meč.

Na 2:1 je u 61. minuti smanjio Irfan Hadžić. Iskoristio je lošu reakciju odbrane Rođenih nakon kornera i postigao je gol, da bi u narednom napadu fenomenalan gol s distance postigao Delimeđac za 2:2.

Nije se dugo čekalo na novi gol. U 69. minuti Velež ponovo vodi. Guliashvili je ponovo asistent, a Nermin Haskić postiže gol za 3:2.

GOOOOOOL💥💥💥 Nermin HASKIĆ‼️ #musvdg

Samo minut kasnije Vehabović propušta šansu da riješi utakmicu, pa je tuzlanski tim još ostao u igri.

Međutim, tim Slavka Petrovića, koji nije bio na klupi zbog problema s papirima, nije uspio doći do izjednačenja. Ostalo je 3:2 za Velež koji prolazi među osam najboljih ekipa u Kupu BiH.