Zvijezda 09 prvak BiH, Velež ispao iz lige

Juniorska Premijer liga

H. Zilić

Titula prvaka Bosne i Hercegovine u fudbalu stiže u Etno selo Stanišić.

Fudbaleri Zvijezde 09 juniorski prvaci su Bosne i Hercegovine za sezonu 2020/2021.

Zvijezda 09 je u posljednjem kolu trebala trijumf u Mostaru protiv Veleža, dok je Veležu trebala pobjeda za opstanak.

Na kraju je Zvijezda 09 slavila sa 0:4, postala prvak, a Velež ispao iz Premijer lige BiH.

Zvijezda je danas bila puno bolji rival na terenu.

Poveli su u 22. minuti golom Beatovića sa 0:1, a dvije minute kasnije Milošević pogađa za 0:2.

Udarac Veležu zadao je Karić golom za 0:3 u 28. minuti, a četvrti gol smo vidjeli u 45. minuti, strijelac je bio Beatović i to je bio konačan rezultat utakmice.

Zvijezda 09 je tako iza sebe ostavila ekipe Slobode, Borca, Željezničara...

Veležu na ruku nisu išli ostali rezultati. Radnik je savladao Rudar sa 0:3 i tako preskočio Velež na dnu tabele.

VELEŽ - ZVIJEZDA 09 0:4 (/Beatović 22', 45, Milošević 24', Karić 28')

Potražite više informacija na temu Premijer omladinska liga BiH U-19:

VELEŽ: Ribić, Mašetić, Sadiković, Husović, Šikalo, Buturović, Sijamija, Pirija, Džanković, Šehić.

ZVIJEZDA 09: Manojlović, Janković, Mustafagić, Kovačević, Janjić, Popara, Beatović, Karić, Vidović, Milošević, Sinanović.