Velika tri boda za Jedinstvo u Lukavcu

Prva liga FBiH, 25. kolo

Jedinstvo je velika tri boda osvojilo na gostovanju u Lukavcu kod Radničkog (1:0).

Prvo poluvrijeme ovog susreta nije donijelo mnogo uzbuđenja. Zabilježen je tek poneki pokušaj na obje strane, a gosti su se prvi našli u šansi preko Muje Mujagića, koji šutira pored gola.

Zatim su i domaći imali dvije šanse. Pokušaje Todorovića i Suljića brani golman gostiju Abdihodžić, te je ostalo 0:0  nakon prvog dijela.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme gosti dolaze do vodstva. Mrežu Nikolića pogodio je Šiljeg za vodstvo od 1:0.

Pokušao je Radnički do kraja stići do poravnanja. Junuzović je bio najopasniji, ali je do kraja ostalo 1:0 za jako važnu pobjedu Jedinstva.