Veliki kiks Borussije Monchengladbach, Freiburg uzeo veoma vrijedan bod
Borussia Monchengladbach ostala je na trećem mjestu sa 47 bodova, ali i utakmicom više od svojih pratioca, dok je Freiburg 11. sa 31 bodom.

Odigrali neriješeno

E. Oštraković

Borussia Monchengladbach i Freiburg su večeras u 26. kolu Bundeslige odigrali neriješeno, a konačan rezultat utakmice bio je 1:1.

Domaći su tako propustili doveli u pitanje svoju treću poziciju, jer će RB Leipzig imati priliku da sutra preuzme to mjesto ukoliko ostvari pobjedu.

Na iznenađenje svih, gosti su došli u vodstvo već u 10. minuti preko Grifoa. Samo šest minuta kasnije Plea donosi domaćoj ekipi izjednačenje, ali do kraja prvog poluvremena nije bilo više golova.

U drugom dijelu domaći su apsolutno dominirali na terenu, ali nisu uspjeli doći do gola, te je na kraju Freiburg uspio doći do jednog boda na ovoj utakmici.