Veliki trijumf GOŠK-a u sumraku utakmice!

Prva liga FBiH, 21. kolo

A. Čaušević

GOŠK je upisao veliki trijumf na putu ka plasmanu u Premijer ligu.

Gabljani su u 21. kolu gostovali Radniku, a susret u Hadžićima je završen rezultatom 1:2.

Domaći su stigli u vodstvo u finišu prvog poluvremena kada je zabio Sadiković, dok je je izjednačio Bošković sredinom drugog dijela.

Činilo se da će golman Mudželet koji je u finišu susreta odbranio dva zicera biti junak Radnika, ali to se nije desilo.

U sudijkoj nadoknadi GOŠK je stigao do velike pobjede, a strijelac pobjedničkog gola bio je Vranjić.

Goražde je gostovalo u Srebreniku, a meč protiv Gradine je završen 1:1. Za domaće je pogodio Muminović, a domaći su duže od sat vremena igrali s igračem manje poslije isključenja Brčkalića. Da gosti kući ne putuju poraženi pobrinuo se Hrelja koji je zabio u nadoknadi.

Sigurna pobjeda domaćina viđena je u duelu Tomislava i Bratstva. Domaći su slavili sa 2:0, a golovima Banovića i Šiška u drugom poluvremenu.

FK Radnik - NK GOŠK 1:2

FK Radnik: Mudželet, Kovačević, Šehić, Kazić, Jašarević, Harbaš, Novalić, Rizvo, Sadiković Elvis, Jusupović, Sadiković Enis.

NK GOŠK: Bobić, Džidić, Vranjić, Vujica, Peko, Vego, Nižić, Haračić, Hajdarević, Baltić, Vulić.

OFK Gradina - FK Goražde 1:1

OFK Gradina: Kršić, Hasanbegović, Musić, Brčkalić, Šabić, Mustafić, Karić, Vasiljević, Muminović, Mehanović, Mikić.

FK Goražde: Šehović, Islamagić, Dučić, Karić, Hrelja, Jolović, Salanović, Šero, Đuderija, Konjalić, Bešić.

HNK Tomislav - NK Bratstvo 2:0

HNK Tomislav: Galić, Ćerdić, Kovačević, Banović, Bandić, Šiško N, Šiško B, Grgić, Koščak, Musić, Tiro.

NK Bratstvo: Milićević, Hrvanović, Šer, Ćosić, Jaganjac, Aletić, Bektić, Hasikić, Ćurić, Poturalić, Kahrimanović.