Villarreal lagano protiv Alavesa
(Foto: EPA)

Trijumf Žute podmornice

Villarreal je u 10. kolu La Lige lagano savladao ekipu Alavesa sa 4:1.

Domaći tim je nakon prvih 45 minuta imao gol prednosti. U 13. minuti je Ekambi zabio za 1:0, ali prave stvari u ovom meču vidjeli smo tek u nastavku.

Perez je pogotkom za 1:1 u 50. minuti pomalo naljutio domaće fudbalere koji su do kraja napravili sjajan posao i napunili su mrežu Alavesa.

Ekambi je svojom drugim golom u 66. minuti ponovo doveo svoj tim u vodstvo od 2:1, da bi zatim u samom finišu Moreno i Ontiveros zaključili posao za konačnih 4:1.

Potražite više informacija na temu La Liga:

Villarreal je ovom pobjedom ponovo skočio na treće mjesto, a da li će tamo ostati zavisi od ostalih rezultata.

Sa druge strane Alaves je trenutno 14. i postoji mogućnost da će u narednim danima dodatno pasti na tabeli.