Čarolije Salaha i hat-trick Firmina za "petardu" Redsa

Protiv Watforda

H. Zilić

Nakon reprezentativne pauze Liverpool je nastavio da demonstrira silu u Premiershipu.

U prvoj utakmici osmog kola, Redsi su gostovali kod Watforda i domaćina deklasirali rezultatom 0:5.

Počelo je sve u devetoj minuti kada je Salah fenomenalnom asistencijom uposlio Manea koji pogađa za 0:1.

U 37. minuti još jedna dobra akcija Liverpoola, Milner se ubacio iz drugog plana, vratio loptu u peterac Watforda, a tamo je bio Firmino koji pogađa za 0:2.

Odličnu utkamicu Firmino je krunisao i golom u 52. minuti meča, a dvije minute kasnije nova čarolija Mohameda Salaha. Egipćanin je izbacio četiri igrača Watforda i majstorski pogdio dalji ugao golmana Fostera za 0:4.

Fenomenalnu partiju Redsa zaokružio je Firmino golom u 90. minuti i svojim hat-trickom.

Liverpool se tako vratio na lidersku poziciju sa 18 bodova i gol razlikom 21:6, s tim da imaju dva boda više i utakmicu više od prvog pratioca ekipe Chelseaja koja večeras u londonskom duelu gostuje ekipi Brentforda.

Zaprati Liverpool, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: