Wolfsburg "razbio" Mainz

Prva utakmica 31. kola Bundeslige

H. Zilić

U prvoj utakmici 31. kola Bundeslige, Wolfsburg je "razbio" ekipu Mainza.

Konačan rezultat je glasio 5:0, a da stvar bude interesantnija svi golovi viđeni su u prvom poluvremenu.

Igrala se osma minuta kada je Wind pogodio za 1:0.

Da će ovo biti loša noć za Mainz dalo se naslutiti u 23. minuti kada Tauer pravi prekršaj, dobio je crveni karton, a dosuđen je penal za domaćine. Siguran realizator za 2:0 bio je Krusse.

Krusse u 35. minuti dolazi do svog drugog gola i to je već bilo 3:0, asistent je bio Baku.

I Wind stiže do drugog gola u 42. minuti. Ne semaforu je stajalo 4:0 i tada je Mainz bio nokautiran.

Potražite više informacija na temu Bundesliga:

U drugoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena Krusse postiže hat-trick za 5:0.

Činilo se da bi Mainz mogao da doživi totalni debakl i sramotu večeras, ali u nastavku nije bilo pogodaka i ostalo je konačnih 5:0 za Vukove koji sada imaju 37 bodova na 11. pozicji, dok je Mainz devetoplasirani sa 39 osvojenih poena.