AC Milan u Mađarskoj razbijen za 27 minuta, Rade Krunić strijelac za Rossonere
Foto - AC Milan

Neočekivan poraz

Italijanski prvak AC Milan iznenađujuće je poražen u Mađarskoj od ekipe Zalaegerszeg. Bilo je 3:2.

Izuzev defanzivnog reda Rossoneri su počeli meč s poprilično jakim sastavvom. Bili su Tonali, Florenzi, Diaz, Rebić i Giroud, ali kao da u prvih pola sata igrači Milana nisu ni došli na utakmicu.

Domaći tim je poveo već u drugoj minuti. Meschack Ubochioma je prekrasno zabio za prednost od 1:0.

Loša reakcija odbrane Milana viđena je i u 24. minuti. Atilla Mosci pogađa za 2:0.

Tri minute kasnije prekrasan gol za Zalaegerszeg. Matyas Tajti spektakularno pogađa za 3:0.

Rossoneri se u meč vraćaju u 30. minuti. Dosuđen je penal iz kojeg Olivier Giroud pogađa protivničku mrežu za 3:1.

Ovaj rezultat se na semaforu zadržao do samog finiša. Tek u 86. minuti reprezentativac Bosne i Hercegovine Rade Krunić postiže pogodak za konačnih 3:2.