Željo ispustio ogromnu prednost na Tušnju

Plavi vodili sa 0:3, ali osvojili samo bod

Midhat Šljivak, foto: Emir Dindić

Juniori Slobode i Željezničara odigrali su danas na Tušnju meč 25. kola Premijer lige Bosne i Hercegovina, a pobjednika na kraju u ovom duelu nije bilo, 3:3.

Željo je dominirao u prvom poluvremenu. Imali su čak tri gola prednosti, ali na kraju nisu došli do pobjede.

Semir Dacić je goste iz Sarajeva doveo u vodstvo od 0:1 nakon što je dosuđen penal, da bi pet minuta kasnije Ahmed Hasanović pogodio za 0:2.

Kada je u 38. minuti meča Anes Demirović pogodio za 0:3 činilo se kako će Plavi sa Grbavice lagano stići do trijumfa, ali se domaći tim nije predavao.

Već u 39. minuti su se vratili u meč. Jasmin Omić je pogodio za 1:3, a u nastavku meča Sloboda odličnom igrom dolazi do jednog boda.

Prvo su u 56. minuti zbog sukoba na terenu isključeni Amar Nišić i Ahmed Hasanović, a u 69. minuti Bakir Karić pogađa za smanjenje rezultata na 2:3.

Domaći do boda dolaze u 85. minuti. Za konačnih 3:3 pogodio je Armin Hodžić u 85. minuti.

Juniorska Premijer liga, 25. kolo:

Sloboda - Željezničar 3:3 (Omić 39', Karić 69', Hodžić 85' / Dacić 9'p, Hasanović 14', Demirović 38')

SLOBODA: Glušac, Karić, Devedžić, Kovčić, Beganović, Omić, Maksimović, Hodžić, Omerović, Kapidžić, Hasanbegović.

Potražite više informacija na temu Premijer omladinska liga BiH U-19:

ŽELJEZNIČAR: Kršić, Šehić, Beširević, Osmanović, Hasanović, Kutinčić, Demirović, Dacić, Karišić, Mujarić, Dubačkić.