Žižović pred APOEL: Ne igramo protiv Bayerna pa da oni nemaju neke slabe strane

Zrinjski gostuje na Kipru

Žižović pred APOEL: Ne igramo protiv Bayerna pa da oni nemaju neke slabe strane

Endin Čaušević

Fudbaleri Zrinjskog sutra igraju u gostima protiv kiparskog APOEL-a meč trećeg pretkola Evropske lige.

Plemići su danas otputovali za Kipar i večeras ih očekuje posljednji trening pred sutrašnji meč. No, prije toga održana je press konferencija na kojoj se objavio trener mostarskog tima Mladen Žižović.

"Očekivanja su uvijek ista, svaku utakmicu pokušavamo da idemo na pobjedu. Uz jednu dobru igru nadam se da ćemo sutra demonstrirati dobar fudbal, a da li ćemo uspjeti da dođemo do prolaza je zaista nezahvalno govoriti. Igramo protiv dobre ekipe APOEL-a, ali to ne umanjuje naše ambicije. Sami smo birali ovaj poziv da pokušamo u najboljem mogućem svjetlu da se predstavimo na Kipru i nadam se da ćemo to uspjeti".

"Radi se o vrlo dobrom i organizovanom klubu koji je znao igrati velike utakmice. Sigurno su kvalitetni od Olimpije, analizirali smo ih, ali sigurno da ćemo i mi imati svoje prilike i ukoliko ih iskoristimo doći ćemo možda u poziciju da imamo aktivan rezultat što želimo i na takav način ćemo ući u utakmicu. Neka oni pokažu da su favorit na terenu, a mi ćemo iz prikrajka tražiti našu šansu koju sam siguran da ćemo imati u određenim djelovima utakmice".

Potražite više informacija na temu Liga Evrope:

"Očekujem da će oni možda dominirati u posjetu, ali imamo i mi svoje određene kvalitete i adute. Pokušat ćemo ih iskoristiti, pokušat iskoristiti njihove slabe strane koje imaju, ne igramo protiv Bayerna da oni nemaju nekoliko slabih tačaka koje smo mi vidjeli i ukazali na njih. Njihove slabe tačke trebamo iskoristiti i svesti greške na pristojan nivo u kojem ćemo moći da pariramo i da pokažemo da smo mi ekipa koja ima glavu i rep. Nezahvalno je prognozirati, ali svi mi želimo prolaz dalje. Da li je to realno pokazat će sutrašnja utakmica. Radujemo se meču jer se radi o vrlo kvalitetnom protivniku i da vidimo gdje smo mi u odnosu na te malo 'bolje' ekipe u Evropi".

"Sastav? Imamo dvije ideje, da li je to jedna ili druga odlučit ćemo na sam dan utakmice. Opcije su dvije i nemamo puno tu posebno pametovati. Bez obzira ko istrči na teren momci će dati maksimum i s nestrpljenjem očekujemo meč".

Zaprati HŠK Zrinjski, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
HŠK Zrinjski Moje Teme
Ovaj ili neki drugi klub možeš dodati ili ukloniti sa liste klubova koje pratiš na stranici MOJI KLUBOVI. Lige koje pratiš uredi na stranici MOJE LIGE

Top Komentari

Penderinos
Sad ćete reci da sam glup ali ja dajem veće šanse Zrinjskom nego Sarajevu za prolaz u grupnu fazu. Ako prodju ovaj APOEL idu na FCSB/Liberec, kod steaue svi zaraženi koronom daj Bože da se utakmica odigra. Sami jako i dati sve od sebe a uspjeh nece izostati. Koliko god vi tvrdili da je Zrinjski hrvatska, ja za njih u Europi uvijek navijam jer predstavljaju BIH i time nasu ligu. Puno sreće vam zelinm
9 2
Arnel925
Kakav APOEL. Ako je dobar klub navedi jednog igrača. Zrinjski je prošle godine prošao Holanđane. Ove godine moze ove 100%
3 1

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi