Promašio prvi penal, a onda pokazao kakav je "doktor": Panenka Bilbije za 2:0

Zrinjski vodi protiv Krupe

E. Čaušević

Zrinjski i Krupa igraju trenutno u Mostaru utakmicu 31. kola Premijer lige BiH.

Plemići su do prednosti mogli već u trećoj minuti kada im je dosuđen penal, ali je Nemanja Bilbija pogodio prečku.

Međutim, desetak minuta kasnije domaći su uspjeli da dođu do gola.

Jakovljević je centrirao s desne strane, a loptu glavom zakačio je Pavlović i prevario je svog golmana za 1:0.

Plemići su do drugog pogotka stigli u 26. minuti kada je Ćivić faulirao Tičinovića u kaznenom prostoru, te je sudija ponovo pokazao na bijelu tačku.

I ovaj put loptu u ruke uzeo je Bilbija iako je prvi put promašio. No, ovaj napadač pokazao je kakav je majstor, te je panenkom pogodio mrežu Krupe za 2:0.

Bilbija je i ove sezone najbolji igrač Zrinjskog i ovo je bio njegov 13. pogodak u dosadašnjem dijelu Premijer lige.

Zaprati HŠK Zrinjski, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: