Zrinjski u drugom poluvremenu probio bunker Slobode za nova tri boda

Trijumf Plemića

S. Grebović

U posljednjoj utakmici 11. kola fudbaleri Zrinjskog su sa minimalnih 1:0 bili bolji od tuzlanske Slobode.

Od prvog da do posljednjeg minuta meča vidjeli smo istu sliku na terenu, po uzoru na susret Željezničara i Leotara.

Domaćin je napadao, stvarao šanse i došao do minimanlne pobjede, dok gosti sa druge strane gotovo da nisu zaprijetili za 90 minuta igre.

Zrinjski je napadao i dominirao. Pokušavali su Savić i Jakovljević, ali je Bukvić svojim intervencijama Slobodu držao "u životu".

U nastavku ista slika. Plemići su neumoljivo napadali, a najzrelije prilike imali su Barišić čiji je udarac sa pet metara uhvatio golman Tuzlaka i Bilbija koji je neposredno nakon toga šutirao preko gola.

Jedinu i najbolju priliku za Slobodu u 73. minuti nije iskoristio Balić koji je glavom šutirao preko gola. Minutu kasnije uslijedila je kazna za taj promašaj, a strijelca nije teško pogoditi.

Opis nije dostupan

Talisman Plemića, Nemanja Bilbija, još jednom donosi tri boda svom timu. Ubacio je Ćorluka, Bilbija umakao svojim čuvarima i glavom postigao svoj 95. gol u Premijer ligi BiH.

Do kraja je tim Sergeja Jakirovića znalački sačuvao stečenu prednost i slavio novu, sedmu ovosezonsku pobjedu s kojom su došli do 24. osvojenog boda i sada imaju samo jedan manje od Tuzle Cityja, koja ima i jednu utakmicu manje.

Sloboda je sa druge nastavila crni niz od šest utakmica bez pobjede i sada je četvrta sa 16 osvojenih bodova.

U narednom kolu Zrinjski će u derbiju dočekati Široki Brijeg, dok Tuzlaci idu put Prijedora na megdan Rudaru.

11. kolo Premijer lige BiH

Zrinjski - Sloboda 1:0 (Bilbija 73')

ZRINJSKI: Soldo, Barišić, Bašić, Ćorluka, Savić, Jakovljević, Memija, Juranović, Kamenar, Tičinović, Bilbija.

SLOBODA: Bukvić, Jusić, Ćivić, Beganović A., Beganović Dž., Kurtalić, Alić, Maksimović, Osmić, Balić, Karišik.

Zaprati HŠK Zrinjski, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
HŠK Zrinjski Moje Teme

Nedim.
Nemanja Bilbija klasa bh fudbala,svaka utakmica ili gol ili asistencija.Veliki znalac
31 9
Adnan tz
Nismo mi limitirani na antifudbal kolko to ovaj zizović zeli da budemo . Jednostavno zbog njega smo prosuli posušje i borac . Taktika mu je poznata i djeci .prvo poluvrijeme napad drugo defanzivno .