Juniori Slobode deklasirali Zrinjski u Mostaru i zasjeli na vrh tabele

Omladinska Premijer liga

U derbiju 17. kola juniorske Premijer lige Sloboda je u Mostaru deklasirala Zrinjski s 3:0.

Nakon što je prvih 45 minuta okončano bez golova, crveno – crni su pitanje pobjednika riješili u drugom dijelu susreta.

Mrežu Plemića prvi je načeo Harun Berberović – Malkočević u 63. minuti, a vodstvo tuzlanskog tima udvostručio je Tarik Kapetanović u 75. minuti.
žPrije drugog gola Slobode Zrinjski je u 73. minuti ostao sa igračem manje, jer je golman Nikola Pušić zaradio direktan crveni karton.

Rezervista Jasmin Merdanović je potom postavio konačnih 0:3 u 83. minuti.

Sloboda se sada bodovno izjednačila sa Zvijezdom 09 i obje ekipe inaju po 41 bod, ali je tuzlanski klub zbog bolje gol-razlike na vrhu tabele. Borac je treći s 33 boda, a Željezničar četvrti s 28 bodova.

Zrinjski - Sloboda 0:3

Potražite više informacija na temu Premijer omladinska liga BiH U-19:

Zrinjski: Pušić, Tiro, Žuljević, Vrankić, Šuta, Mičeta, Škembić, Šetka,Sabljić, Bošnjaković, Miličević.

Sloboda: Mehić, Berberović, Avdić, Omerović, Hubanić, Mehmedović, Kovačevć, Saletović, Vrabac, Kapetanović, H. Beganović.