Zvijezda 09 sigurna protiv Slavije, remi u Janji

6. kolo Lige za prvaka Prve lige RS

S. Mlaćo

Zvijezda 09 je nastavila sa sjajnim igrama u Ligi za prvaka Prve lige Republike Srpske. Tim iz Etno sela Stanišići slavio je na gostovanju kod Slavije iz Istočnog Sarajeva sa sigurnih 3:0.

Gosti su bolje otvorili meč, te poveli već u drugoj minuti kada je mladi Luka Asentić matirao Butorovića.

Kada se činilo da će igrači na pauzu kod 1:0 za goste, drugi pogodak u mrežu domaćih. Golman Butorović je zatresao vlastitu mrežu i bilo je jasno da će gosti upisati nova tri boda.

Konačnih 3:0 postavio je u 90. minuti drugi pogotkom sjajni Asentić.

Gostujuću pobjedu u ovom kolu slavio je i Rudar iz Prijedora. Prijedorčani su slavili 2:1 nad Tekstilcem, a za goste su pogađali Lolić i Jakupović. Konačnih 1:2 postavio je u 80. minuti Kovač.

Mreže se nisu tresle u duelu Podrinja i Drine Zvornik (0:0).