Zvijezda u komšijskom derbiju bolja od Gradine

Prva liga FBiH, 4. kolo

Komšijski derbi u četvrtom kolu Prve lige FBiH odigrali su Zvijezda i Gradina, a konačan rezultat je glasio 2:0 za tim iz Gradačca.

Gosti su u uvodnim minutama imali više loptu u svom posjedu, ali domaći su se prvi radovali. Igrala se 15. minuta kada je Huseinbašić pogodio za 1:0.

U 20. minuti velika šansa za domaće preko Fačića, ostalo je 1:0.

Do kraja poluvremena nije bilo većih prilika i na odmor se odlazi pri rezultatu 1:0.

Drugo poluvrijeme bolje otvaraju gosti. Musić je imao dobru priliku u 47. minuti, ali bio je neprecizan.

U 52. minuti sjajna kontra domaće ekipe koju je krunisao Živković za vodstvo Zvijezde od 2:0.

Nakon drugog gola domaćih, tim iz Srebrenika je pokušavao da se vrati u utakmicu, ali odbrana Zvijezde je bila sigurna i do kraja je ostalo 2:0.

ZVIJEZDA - GRADINA 2:0 (Huseinbašić 15', Živković 52')

ZVIJEZDA: Maslić, Hukara, Ćosić, Fačić, Huseinbašić, Živković, Kovčić, Berbić, Lugavić, Živanović, Vidović.

GRADINA: Živković, Suljić, Hasanbegović, Musić, Nadrić, Mehmedović, Brčkalić, Šabić, Mustafić, Vasiljević, Burić.