Na stadionu niko ne skida pogled sa semafora: Medunjanin strijelac u filmskoj utakmici

Tek je poluvrijeme

Haris Zilić

Nevjerovatan i nestvaran rezultat nam dolazi iz nizozemske Eerste divisie, tačnije drugo ranga fudbala u ovoj evropskoj državi.

Nakon prvog poluvremena, vjerovali ili ne Zwolle vodi čak sa 7:0 protiv Den Boscha i pitanje je koji će konačan rezultat biti.

Nestvarna partija domaće ekipe, a sve je počelo u drugoj minuti kada je Vellios postigao pogodak za 1:0.

Dvije minute kasnije Vellios pogađa za 2:0, a noć karijere grčki napadač je krunisao hat-trickom u 12. minuti i to je bilo 3:0.

U 14. minutina scenu stupa naš Haris Medunjanin i postiže pogodak za 4:0.

Tu nije bio kraj mukama Den Boscha Taha u 20. minuti postiže peti gol za domaće.

Raspucani Vellios u 27. minuti pogađa za 6:0, a van den Belt u 31. minuti za nestvarnih 7:0 nakon pola sata igre.

Zwolle je lider na tabeli sa 60 bodova nakon 27 odigranih kola, dok je Den Bosch na 18. poziciji sa 27 bodova.

Potražite više informacija na temu Eredivisie:

Gosti bi sada htjeli da je kraj utakmice, ali ova noć bi mogla biti još gora za njih.

Imaju ispred sebe još čitavo poluvrijeme da odigraju u utakmici gdje su se totalno raspali.