Nestvaran preokret Igokee u Čačku

ABA liga, 5 . kolo

Haris Zilić

Košarkaši Igokee upisali su vriejdan trijumf u petom kolu regionalne ABA lige na vrućem gostovanju u Čačku. Utakmica je ponudila zaista sjajnu košarku i gledatelji su mogli uživati.

Igosi su u konačnici savladali domaći Borac rezultatom 70:64 u vrlo uzudljivoj utakmici.

Borac je sjajno otvorio susret i dobio prvi period rezultatom 22:15, a sličan epilog i u drugoj četvrtini, što je rezultiralo da Borac na poluvremenu ima prednost 40:26.

U trećem periodu egal utakmica i Borac u posljednji period ulazi sa 13 poena prednosti.

Činilo se da tim iz Čačka ide prema trijumfu, a onda nevjerovatan i nestvaran preokret Igosa.

Bh. predstanvik je u posljednjem periodu slavio rezultatom 28:9, preokrenuo utakmicu do konačnih 70:64.

Zaista spektakularna igra prvaka Bosne i Hercegovine u četvrtoj četvrtini utakmice u Čačku.

Igose je do trijumfa predvodio Jošilo sa double-double učinkom od 13 poena i deset skokova, po deset poena su dodali Atić i Tanasković.

U redovima Borca iz Čačka prvo ime je bio Uskoković sa učinkom od 13 poena, tri skoka i tri asistencije.