Crvena zvezda savladala FMP

ABA liga

H. Zilić

U 4. kolu regionalne ABA lige zanimljiv susret odigrali su FMP i Crvena zvezda. Viđena je veoma uzbudljiva košarka i na kraju trijumf Crvene zvezde rezultatom 83:72.

Crvena zvezda je ušla u ovaj duel kao favorit i tako se ponašala u prvoj četvrtini koju su dobili 21:16.

U drugom periodu slična igra na parketu, Zvezda je kontrolisala utakmicu i na poluvrijeme otišla sa +8 na semaforu je pisalo (33:41).

U trećem periodu budi se FMP, prišao je na tri poena zaostatka, dobili su treći period 23:20 i u posljednju četvrtinu Crvena zvezda ulazi sa vodstvom 61:55.

Posljednja četvrtina pripala je Crvenoj zvezdi koja je tako otklonila svaku dramu i slavila rezultatom 83:72.

U timu Crvene zvezde odličan je bio Teodosić sa 11 poena i devet asistencija, pratio ga je Davidovac sa deset poena.

Dobru partiju kod pobjedničkog tima odigrao je i Ilić sa deset poena, koliko je postigao i Matheus.

Kod FMP-a prvo ime je bio Walker koji je ubacio 16 poena uz tri skoka i četiri asistencije, Stepanović je dodao 15 poena.

Crvena zvezda je sada na omjeru 4-0, dok je FMP na omjeru 1-3.