Crvena zvezda slavila u Podgorici: Kamenjaš i društvo sve prosuli u posljednjoj četvrtini

ABA liga, 12. kolo

H. Zilić

U 12. kolu regionalne košarkaške ABA lige sjajan duel odigrali su u Podgorici domaći Studentski Centar i Crvena zvezda. Na kraju gostujući trijumf Crvene zvezde rezultatom 91:77.

Prva četvrtina protekla je u potpunom egalu i završena je rezultatom 21:21.

Zvezda pali motore u drugoj četvrtini koju su dobili 20:25 i na odmoru su imali +5 (41:46).

Fenomenalna treća dionica domaćina koji prave preokret, dobili su treću četvrtinu 24:17 i Studentski Centar je u posljednji period ušao sa vodstvom, rezultat je glasio 65:63.

No, u posljednjem periodu Crvena zvezda je odigrala fenmoenalno, dobili su period sa 12:28 do konačnih 77:91.

Goste iz Beograda predvodio je Mitrović sa 20 poena, sedam skokova i tri asistencije, zapažen je bio i Matheus sa 15 ubačenih poena.

Kod domaće ekipe Studentskog Centra Drobnjak je ubacio 17, a Hadžibegović 13 poena.

U redovima podgoričkog tima naš Kenan Kamenjaš je odigrao solidnu partiju sa učinkom od sedam poena, sedam skokova i tri asistencije.

Crvena zvezda je sada na omjeru 11-1, dok je Studentski Centar na omjeru 6-6.