Alen Smailagić pobjegao iz Srbije zbog ucjena i prijetnji: Od njega su tražili 525.000 dolara!
Foto - Marko Metlaš MN Press / AFP

Bivši igrač Partizana

Alen Smailagić pobjegao iz Srbije zbog ucjena i prijetnji: Od njega su tražili 525.000 dolara!

Midhat Šljivak

Srpski košarkaš Alen Smailagić pobjegao je iz Srbije nakon brojnih ucjena i prijetnji u pokušaju da se od njega uzme cifra od 525.000 dolara.

Alen Smailagić ovog je ljeta napustio KK Partizan i pridružio se litvanskom Žaligirisu. Po dolasku u novu sredinu 24-godišnji košarkaš je dao veoma zanimljivu izjavu.

"U Srbiji se dešavaju neke stvari o kojima ne bih htio da govorim. Nisam htio biti okružen takvom energijom", rekao je Smailagić za BasketNews i dodao je:

"Partizan kao klub je sjajan, trener Željko Obradović mi je kao strogi otac. Ipak, dešavale su se neke stvari u zemlji i nisam htio da budem dio toga."

"Ne želim ni sa kim da se tučem, samo da igram košarku i da konačno uživam u njoj", rekao je Smailagić.

Nakon ovih riječi pojavila se informacija da je ovaj košarkaš pobjegao iz Srbije nakon brojnih ucjena i prijetnji u pokušaju da se od njega uzme cifra od 525.000 dolara.

Oglasi

Portal Nova otkriva da je Smailagić podnio krivične prijave protiv D.B (40) i Z.Š (51) iz Beograda, zbog djela prevare i zloupotrebe položaja odgovornih lica.

Sva istraga vodi prema njegovom prvom klubu KK Beko iz Koteža. Alen je do 2018. godine bio član ovog tima, a nakon što je potpisao ugovor s Golden State Warriorsima, njegovi roditelji su se obavezali da po povratku iz Amerike Smailagić ponovo potpiše ugovor s Bekom kako bi klub mogao nešto zaraditi od kasnijeg obeštećenja.

Međutim, u februaru 2019. godine prijavljeni osnivaju privredno društvo 'Beko Basketball Kotež' i imali su jasnu namjeru da Smailagića dovedu u zabludu i prevare.

Njegovi naredni dogovori i potpisi ne bi imali veze s matičnim klubom već sa novoosnovanim koji nema nikakve veze s KK Beko.

Oglasi

Osobe koje je srpski košarkaš prijavio tužili su su Smailagića za neisplaćene obaveze. Sve su radili pod imenom novog kluba i kako bi ostvarili ličnu korist.

Traženo je obeštećenje od čak 525.000 dolara. Trpio je Smailagić brojne ucjene i prijetnje i to od osoba kojima je bezgranično vjerovao. Na kraju je odlučio uzvratiti kontratužbom i njegovi advokati su podnijeli krivične prijave.

Alenu Smailagiću je očigledno košarka bila najmanje bitna u protekle dvije godine. Izgledao je jako loše na parketu, a nije ni čudo kada se zna kroz šta je prolazio.

Spas karijere je odlučio potražiti u Litvaniji. Otišao je izvan Srbije kako bi barem malo zaboravio ucjene i prijetnje, no posljedice će definitivno ostati dugoročne.

Potražite više informacija na temu ABA liga:

Smailagić je tokom dvije godine u Partizanu prosječno bilježio 5.5 poena o meču što je bilo veoma skromno s obzirom na to da je došao kao NBA igrač iz Golden State Warriorsa.

Niko nije ni slutio kroz šta prolazi ovaj momak i sada su mnogo jasnije njegove skromne partije.

Zaprati KK Partizan, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
KK Partizan Moje Teme
Ovaj ili neki drugi klub možeš dodati ili ukloniti sa liste klubova koje pratiš na stranici MOJI KLUBOVI. Lige koje pratiš uredi na stranici MOJE LIGE

Top Komentari

BosanskaSvedska
Svi bjeze iz levatskog srb pasaluka!
2 1
Chesa
**** Svrbiju - što ti to treba…
2 1

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi