Bayern pobjedom protiv Budućnosti prekinuo niz od dvije utakmice bez pobjede
Narednu utakmicu u okviru Eurolige Budućnosti igra u "Morači" protiv Olympiakosa, dok Bayern na domaćem terenu igra protiv Maccabi Tel Aviva.

Ostvarili pobjedu

E. Oštraković

Košarkaši Bayerna, su u okviru 24. kola Eurolige, ostvarili pobjedu na gostovanju kod ekipe Budućnosti, rezultatom 89:75.

Za ekipu Budučnosti ovo je bio četvrti poraz u nizu, dok je Bayern nakon ove pobjede prekinuo niz od dva poraza.

Bayern je dosta bolje otvorio utakmicu, a nakon prve četvrtine imali su osam poena prednosti, ali se do kraja prvog poluvremena Budućnost uspjela vratiti, pa čak i doći do prenosti od tri poena.

Ipak, Bayern je u posljednje dvije četvrtine odigrao sjajno te nije dozvolio nikakvo iznenađenje, i upisao je pobjedu od 89:75.