Bosna iznenađujuće poražena od Građanskog u Bijeljini

Zaostali susret 12. kola, Lige 10

U zaostalom susretu 12. kola Lige 10 naše zemlje večeras su u Bijeljini snage odmjerili KK Građanski i KK Bosna Royal Jelly, a u neizvjesnoj završnici slavili su domaći rezultatom 83:79 (13:15, 28:23, 24:20, 18:21).

Bosna je prvu čevrtinu slavila sa 15:13, ali se domaći nisu predavali. Bodreni podrškom sa tribina uspjevaju u drugom periodu meča slaviti 28:23, pa je rezultat na kraju prvog poluvremena glasio 41:38 u njihovu korist.

Građanski dobija treću četvrtinu 24:20, prije svega zahvaljući veoma raspoloženom Marojeviću i Negovanoviću, inače najkorisnijem igraču prošlog kola.

U posljednjem periodu meča velika neizvjesnost, a dvije minute prije kraja na semaforu je pisalo 77:77. Domaći su velikom borbenošću nadoknađivali manjak kvalitet, dok su gosti iz Sarajeva uspješno bili veoma efikasni u napadu.

Pola minute prije kraja Milošević pogađa za vodstvo Građanskog 79:77, a zatim napad Bosne poslije kojeg Đorđević promašuje dva slobodna bacanja i pitanje pobjednika je bilo riješeno.

Do kraja još četiri poena domaćih za konačnih 83:79. Kod Građanskog istakao se Dragomir Marojević sa 20 poena i Damjan Milošević sa 12 poena, dok je kod Bosne Royal Jelly najefikasniji bio Strahinja Dragičević sa 19 ubačenih poena.

Potražite više informacija na temu Košarkaško prvenstvo BiH (M):

Liga 10, 12. kolo

KK Građanski Bijeljina - KK Bosna Royal Jelly 83:79 (13:15, 28:23, 24:20, 18:21)