Bratunac preokretom do pobjede protiv Proma

Gosti su upisali i četvrti poraz zaredom

S. Pašalić

Bratunac je u 12. kolu Prvenstva BiH savladao na svom parketu Promo sa 97:89.

Prva četvrtina je bila dosta izjednačena što je potvrdio i rezultat koji je na kraju glasio 21:21.

U drugoj četvrtini su gosti zaigrali puno bolje i u jednom trenutku su imali i vodstvo od 9 razlike, a na poluvrijeme su otišli sa 49:43 u svoju korist.

Domaći su u nastavku zaigrali bolje i u trećoj četvrtini stigli do preokreta, a rezultat pred početak posljednje četvrtine je bio 69:68 za Bratunac.

Četvrta četvrtina je također pripala domaćim košarkašima koji su vodili i sa 14 razlike, a na kraju su slavili sa 97:89.

Bratunac je do pobjede vodio Nikola Gajić sa 23 poena, a kod gostiju je Carable Ervin li bio najefikasniji sa 31 poenom.