Budućnost nakon velike drame i dva produžetka slavila protiv Mornara

Gosti su umalo prokockali sigurnu pobjedu

Košarkaši Budućnosti su slavili na gostovanju kod Mornara nakon dva produžetka sa 95:92 u 9. kolu ABA lige.

Sjajno su domaći krenuli u meč i poveli sa 11:0, ali je Budućnost ipak polako smanjivala tu prednost i na kraju stigla uspjela i dobiti prvu četvrtinu sa 21:20.

U drugoj četvrtini je viđena dosta izjednačena igra oba tima i niti jedan nije imao prednost veću od 3 poena, a gosti su na kraju otišli na odmor sa vodstvom 44:41.

Treća četvrtina je donijela nešto bolju igru Budućnosti koje je na kraju ove dionice vodila sa 62:56.

Početkom posljednje četvrtine su gosti stigli i do 13 poena prednosti, ali domaći u završnici uspijevaju stići do samo dva poena zaostatka.

U posljednjem napadu Damir Markota je uspio postići koš i izjednačiti na 78:78 pa se otišlo u produžetak, a nakon toga i drugi. Na kraju je Budućnost ipak uspjela slaviti sa 95:92.

Crnogorski tim je do pobjede vodio Cobbs sa 19 poena dok je kod Mornara najefikasniji bio Pullen sa 21 poenom.

Nakon devet odigranih kola Budućnost je na omjeru 8-1 i vodeći je tim lige, dok je Mornar na omjeru 4-5.