Cedevita namučila Fenerbahče

Poraz Cedevite

Košarkaši Cedevite poraženi su večeras u Istanbulu od Fenerbahčea rezultatom 86:73 u susretu 5. kola Eurolige.

Nije dobro počeo meč po zagrebački klub. Već nakon prvih 10 minuta igre Fener je stekao 15 poena prednosti (27:12), te se činilo kako je pred hrvatskim prvakom težak poraz.

Međutim, nisu se predavali, već su se potpuno vratili u meč. Do poluvremena su smanjili na minus sedam (40:33), da bi na kraju treće četvrtine došlo na samo poen zaostatka, 62:61.

Ipak, do velikog iznenađenja nisu mogli. Fener je ponovo pojačao ritam u posljednjoj dionici, te je stigao do pobjede.

Do trijumfa je turskog velikana vodio Luigi Datome sa 19 poena, Ekpe Udoh je dodao 17, dok je za goste duo White-Bilan ubacio po 13 poena.

Nemanja Gordić je ubacio četiri, a Džanan Musa nije igrao.