Čelik slavio u okršaju starih rivala

Pobjeda protiv Bosne

E. Oštraković

Košarkaši Čelika ostvarili su pobjedu na gostovanju kod Bosne sa dvanaest razlike, a konačan rezultat bio je 66:78.

Prvo poluvrijeme pripalo je gostima iz Zenice i već tada se vidjelo da će domaća ekipa teško uraditi nešto više.

Nakon prve četvrtine Čelik je imao prednost od tri razlike, a na odmor su otišli sa vodstvom od petnaest razlike, a bilo je 27:42.

U drugom poluvremenu Čelik je priveo utakmicu kraju, te je na kraju upisao sigurnu pobjedu od dvanaest razlike, te je pobjedio sa 66:78.

Potražite više informacija na temu Košarkaško prvenstvo BiH (M):

Čelik su do pobjede vodili Milivoje Božović sa 22 ubačena poena, te Ermin Dedić koji je ubacio sedamnaest poena.

Sa druge strane u domaćoj ekipi najefikasniji je bio Luka Igrutinović koji je ubacio također 22 poena na večerašnjoj utakmici.