Crvena Zvezda nakon teške muke savladala Mega Bemax
Košarkaši Crvene Zvezde teškom mukom savladali su Mega Bemax

Teško izborena pobjeda

E. Dindić

Crvena Zvezda upisala je pobjedu protiv Mega Bemaxa u prvoj polufinalnoj utakmici play-offa Superlige rezultatom 83:72.

Sjajno je Mega igrala na početku susreta te jasno je dala do znanja da ovo neće biti lagan posao za tim Milana Tomića.

Imala je Mega nakon uvodnih minuta prednost od 17:12. Drugi dio donio je igru koš za koš, gdje se pred sami kraj ovog perioda bolje snalaze domaći košarkaši koji ovaj period dobijaju rezultatom 26:23. Na poluvrijeme odlazi se pri rezultatu 40:38 u korist Mege.

U drugom dijeli ipak tim iz Beograda odigrao je nešto bolje , te na kraju teškom mukom upisao pobjedu rezultatom 83:72.

Crvenu Zvezdu u ovom susretu predvodio je Billy Baron sa 24 poena dok je K.C. Rivers dodao 17 poena.

Gostujući tim u ovom susretu predvodio je Luka Aščerić sa 20 poena , dok je Goga Bitadze stao na 12 poena.