Crvena zvezda umalo prokockala veliku prednost protiv Cibone, ali na kraju upisala sigurnu pobjedu
Zvezda je na kraju slavila sa 86:72

Beogradski tim je stigao do treće pobjede u regionalnom takmičenju

S. Pašalić

Crvena zvezda je u 5. kolu ABA lige stigla na gostovanje kod Cibone i slavila sa 86:72.

Prva četvrtina je protekla dosta izjednačeno, a iako je Crvena zvezda u jednom trenutku imala šest poena prednosti, na kraju prve dionice je rezultat bio 18:18.

Gosti su puno bolje odigrali drugu četvrtinu i većim dijelom su imali vodstvo, a na odmor su otišli sa vodstvom 43:35.

Nastavak je također donio bolju igru beogradskog tima koji je samo povećavao svoju prednost, a rezultat je uoči posljednje četvrtine glasio 68:56.

Zvezda je početkom četvrte četvrtine podigla prednost na 17 razlike i činilo se da je utakmica riješena, ali Cibona pravi seriju 16:2 i stiže na 72:75.

Ipak, gosti u narednih par napada uspijevaju povećati svoje vodstvo, a na kraju su slavili sa 86:72.

Potražite više informacija na temu ABA liga:

Goste su do pobjede vodili Perperoglu sa 15, Čović sa 14 i Baron sa 13 poena. Kod Cibone je Bundović zabio 15, a Kovač je dodao 14.

Crvena zvezda je sada na omjeru 3-2, dok Cibona ima samo jednu pobjedu i na omjeru je 1-4.