Deset poena Muse u novoj pobjedi Cedevite

Težak trijumf provi Hermes Analitice

Košarkaši Cedevite pobijedili su kao gosti Hermes Analiticu 73:68 u susretu 10. kola košarkaškog prvenstva Hrvatske.

Umorni zagrebački košarkaši uspjeli su uz dosta muke da savladaju današnjeg protivnika, ali je bio vidljiv nestanak snage nakon što su jučer igrali produžetak protiv Zadra u ABA ligi.

Hermes je odlično odigrao prvo poluvrijeme nakon kojeg su imali čak 11 poena prednosti, 43:32, ali je u nastavku Cedevita ubacila u brzinu više.

Uspjeli su gosti na kraju da preokrenu meč i da dođu do nove pobjede, ukupno 10. u isto toliko odigranih utakmica.

Bh. košarkaš Džanan Musa je ubacio 10 poena za 20 minuta na parketu, a najefikasniji je bio Chris Johnson sa 17 poena.

Sa druge strane Ivan Sloboda je ubacio 28 poena.