Drugi poraz za Nenada Markovića u prvenstvu Turske

Gaziantep izgubio od Tofaša

Gaziantep kojeg sa klupe predvodi legenda bh. košarke Nenad Marković doživio je drugi poraz u turskom prvenstvu.

Košarkaši ovog tima poraženi su u 3. kolu Super lige na svom parketu od Tofaša rezultatom 69:81.

Odigrao je Gaziantep dobar meč, ali ih je poraza koštala loša realizacija u ključnim momentima utakmica.

Tim Nenada Markovića je imao prednost nakon prve dionice (21:17) i neriješen rezultat na poluvremenu (35:35), no pad je uslijedio krajem trećeg perioda.

Do tog trenutka Gaziantep je vodio, ali Tofaš uspijeva da stvori pet poena prednosti nakon 30 minuta igre (54:59) i zatim odličnom igrom da završi posao u ovom duelu i da dođe do pobjede.

Potražite više informacija na temu Super Ligi:

Berkan Dumaz je predvodio goste do trijumfa sa 24 poena, dok je kod Gaziantepa Andrew Eugene Crawford ubacio 16 poena.

Gaziantep je nakon tri kola upisao pobjedu i dva poraza.