Dvocifren broj poena Jusufa Nurkića, Portland poražen od Utaha

NBA liga

Portland Trail Blazers je sinoć gostovao Utah Jazzu, te je poražen sa 122:103.

Prvo poluvrijeme bilo je poprilično izjednačeno, čak su gosti na odmor otišli s vodstvom od 56:53, ali kobna za njih bila je treća četvrtina u kojoj su domaći košarkaši slavili s 40:19 i na taj način odveli utakmicu na svoju stranu.

Mitchell je ubacio 37 poena u pobjedi Jazza, Rudy Gobert 18 uz 21 skok, dok je Ingles imao 13 poena. Kod

Bh. reprezentativac Jusuf Nurkić je ubacio 10 poena uz šest skokova i četiri asistencije za 22 minute provedene na parketu. Najefikasniji igrač Portlanda bio je Damian Lillard s 23 poena, dok je McCollum ubacio 19 poena.

Miami Heat je slavio protiv Los Angeles Lakersa sa 110:104, na krilima Jimmyja Butlera koji je ubacio 28 poena. Oladipo je dodao 18, a kod Lakersa je najbolji bio Caldwell-Pope sa 28 poena.

U jednom od najzanimljivijih mečeva večeri Los Angeles Clippersi su sa 113:103 savladali Phoenix Sunse. George je ubacio 33, a Kawhi Leonard 27 poena. Kod gostiju Booker najefikasniji s 24 poena.

Chicago Bullsi su u Torontu savladali Raptorse sa 122:113. LaVine je ubacio 22 poena uz 13 skokova za goste, a Boucher 38 poena uz 19 skokova za kanadski tim.

Luka Dončić je sa 27 poena i sa po 9 skokova i asistencija vodio Dallas Maverickse do trijumfa nad Milwaukee Bucksima (116:101), dok je Porzingis ubacio 26 uz 17 skokova.