Džanan Musa odigrao najbolji meč od dolaska u Španiju, ali uzalud

ACB liga

Bh. košarkaški reprezentativac Džanan Musa odigrao je još jedan sjajan meč za Breogan.

Breogan je gostovao u Bilbau u meču 12. kola ACB lige, na kraju je doživio poraz rezultatom 83:75, iako je bolje otvorio meč.

Gosti su vrlo brzo imali osam poena prednosti (12:4), a nakon prve četvrtine imali su vodstvo 22:17.

Drugu dionicu bolje otvaraju domaći košarkaši, pa dolaze do preokreta i na pauzu odlaze sa vodstvom 34:32.

Tokom treće četvrtine Breogan je pao, domaćinu dozvolio da ode na dvocifrenu prednost, na kraju više nije bilo povratka.

Potražite više informacija na temu ACB liga:

Breoganu je ovo bio šesti poraz i sada je na omjeru 6-6, dok pretposljednji Bilbao ima četiri pobjede i devet poraza.

Džanan Musa je predvodio Breogan sa 24 poena, pet skokova i osam asistencija, dok je kod domaćih Brazilac Luz ubacio 18 poena, a Francuz Bigote 13 poena.

ghast0
Kako je on dobio bolji vjetar u ledja nakon reprezentativnih utakmica. Bravo care, glavu gore i deri dalje!