Real Madrid razbio Milano - Skromna partija Džanana Muse

Utakmica 4. kola Eurolige

Esmer Oštraković

Košarkaši Real Madrida ostvarili su sigurnu pobjedu na domaćem terenu protiv Milana u okviru 4. kola Eurolige. Konačan rezultat bio je 88:71.

Domaći su bili favoriti na ovom susretu, a na kraju su upisali pobjedu sa malim problemima na otvaranju utakmice.

Gosti su dobro igrali u prvoj četvrtini, te su imali prednost, a prva dionica završena je njihovim vodstvom od 25:19.

Drugu četvrtinu igrači Real Madrida shvataju dosta ozbiljnije, te izlaze kao pobjednici iz nje, a na odmor se otišli pri rezultatu 42:42.

Bilo je svima jasno da će treća četvrtina vjerovatno odrediti pobjednika, a nešto bolje su se snašli domaći.

Dobili su igrači Real Madrida treću četvrtinu sa 25:19, te su tako u zadnji period igre ušli sa vodstvom od šest razlike.

A onda fenomenalna igra u odbrani u posljednjoj četvrtini, kao i jako dobra igra prema naprijed značila je ubjedljivu pobjedu.

Na kraju je Real Madrid slavio sa 88:71.

Najbolji u dresu Real Madrida bio je Llull koji je ubacio 19 poena, te je imao jedan skok i dvije asistencije.

Potražite više informacija na temu Euroleague:

Sa druge strane kod Milana najbolji je bio Shields sa 16 ubačenih poena, sedam skokova, te jednom asistencijom.

Džanan Musa ubacio je šest poena na ovoj utakmici, a dodao je i dva skoka, te tri asistencije.

Zaprati Real Madrid, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: