Efes bez većih problema savladao Panathinaikos
Pobjeda bez većih problema za ekipu iz Istanbula

7. kolo Eurolige

E. Dindić

U okviru 7. kola Eurolige Anadolu Efes bez većih problema savladao je ekipu Panathinaikosa sa 78:62.

Već nakon prvih 10 minuta imao je Efes prednost od 19:11, dok se na veliki odmor otišlo pri rezultatu 44:28. Pobjednik se već znao nakon prvih 20 minuta ovog susreta.

U nastavku rutinska partija domaćih košarkaša, koji su ovaj susret uspješno priveli kraju za nove bodove.

Najefikasniji kod Anadolu Efesa bili su Rodrigue Beaubois sa 19 poena, dok je Adrien Moerman dodao 17. Goste iz Grčke predvodili su Nick Calathes i DeShaun Thomas sa 11 poena.

Potražite više informacija na temu Euroleague:

Domaći košarkaši nakon sedam kola su na omjeru od pet pobjeda i dva poraza, dok je Panathinaikos ostao na omjeru od četiri pobjede i tri poraza.