Ekipa Nenada Markovića ostvarila ubjedljivu pobjedu u turskom prvenstvu
Domaći su od početka utakmice diktirali ritam igre

Nalaze se u vrhu tabele

S. Pašalić

Ekipa Gaziantepa koju vodi bh. stručnjak Nenad Marković upisala je danas ubjedljivu pobjedu u turskom prvenstvu protiv ekipe Sakarya BB sa 83:58.

Domaći tim je od početka utakmice uspostavio svoj ritam i već nakon prve četvrtine imao prednost od 11 poena razlike.

U drugoj četvrtini su nastavili da povećavaju svoju prednost tako da je na poluvremenu ekipa Nenada Markovića otišla sa velikim vodstvom od 45:23.

U nastavku se ta prednost još malo povećala tako da je na kraju Gaziantep ostvario veliku pobjedu od 83:58.

Potražite više informacija na temu Super Ligi:

Domaće su do pobjede predvodili Mckissic sa 20 i Jekiri sa 17 poena, dok je kod gostiju Edogi upisao 16 poena.

Gaziantep je trenutno četvrti na tabeli sa omjerom 10-7, dok vrh tabele drži Fenerbahče sa omjerom 14-2 i utakmicom manje.