Drama u Barceloni kakva se ne pamti: Real imao šut za pobjedu, Musa noć za zaborav

Euroliga, 2. kolo

Haris Zilić

Košarkaški El Clasico odigran je u drugom kolu Eurolige.

Barcelona je dočekala Real i u odličnoj košarkaškoj predstavili slavili su rezultatom 75:73.

Katalonci sjajno otvaraju meč i prvu četvrtinu su dobili sa 24:15.

Mario Hezonja drops in the buzzer-beater to end the half!

Posted by Turkish Airlines EuroLeague on Thursday, October 13, 2022

Nakon toga većinom se igralo koš za koš do sredine treće četvrtine kada Barcelona odlazi na +18, ali Real brzo spušta na +11.

U finišu utakmice Madriđani su zakomplikovali situaciju domaćinima, spustili su prednost Barcelone na 74:67, dvije minute prije kraja, a 15 sekundi prije kraja bilo je samo 75:73 za Barcelonu, prava drama se odvijala, Real je imao posljednji napad Lull je šutirao za pobjedu, ali promašio i konačan rezultat je bio 75:73 za Katalonce.

Sjajan meč u redovima Barcelona odigrao je Sanli sa 14 poena i tri skoka, pratio ga je češki dvojac Vesely sa 13 i Satoransky sa 12 poena.

Kod Reala izdvojio se fenomenalni Deck sa 20 poena i tri skoka, Cornelie je postigao 12 poena.

Potražite više informacija na temu Euroleague:

Naš Džanan Musa je imao meč za zaborav. U drugom derbiju protiv Barcelone Musa je za 20 minuta na parketu postigao pet poena i upisao jednu asistenciju.

Barcelona je sada na omjeru 1-1, isti omjer ima i Real Madrid.

Zaprati BC Real Madrid, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: