Barcelona sigurna u Beogradu: Crvenoj zvezdi nije pomogla ni paklena atmosfera
Copyright: xMarkoxMetlas xMNxPressx

Euroliga, 25. kolo

H. Zilić

Barcelona je opravdala ulogu favorita u 25. kolu Eurolige u paklenoj atmosferi beogradske štark Arene savladala Crvenu zvezdu rezultatom 85:76.

Katalonce nije omela i sjajna atmosfera koju su napravili domaći navijači.

Prva četvrtina je protekla u egalu, Barcelona je dobila 18:17, ali to je čini se bilo samo zagrijavanje.

U drugoj četvrtini uraganska predstava gostiju koji odlaze na dvocifrenu prednost i na poluvremenu je bilo 32:45 za goste.

Treći period Zvezda je zaigrala bolje, ali Barcelona je na iskustvo držalala egal i sa +13 ušla u posljendju četvrtinu.

Koša za koš i u posljednjoj četvrtini gdje Barcelona nije dozvoljavala domaćinima da se puno približe.

Na kraju konačnih 76:85 i čini se da je pobjednika odlučila sjajna igra gostiju u drugom periodu.

U redovima Barcelone istakao se Brizuela sa 20 poena, 16 je dodao Vesely koji je skupio i osam skokova.

Kod Crvene zvezde Nedović je bio najefikasniji sa 21 ubačenim poenom, Yago je dodao 13 poena i sedam asistencija.