Real uništio "ponos Izraela", Musa pomogao rutinskom partijom

Euroliga, zaostala utakmica 6. kola

Haris Zilić

U zaostaloj utakmici šestog kola košarkaške Eurolige Real je deklasirao Maccabi iz Te Aviva kao gost rezultatom 99:70 u utakmici u kojoj su Kraljevi dominirali od samog početka protiv ekipe koju zovu i "ponos Izraela".

Prva četvrtina je već dala naslutiti da se timu iz tel Aviva sprema brodolom. Real je prvu četvrtinu dobio 21:36.

Jedini period gdje je Maccabi pružio otpor bila je druga četvrtina koju su dobili 20:16.

U nastavku meča totalna dominacija Reala kojem je na kraju poen nedostajao da upišu novu "stotku".

U redovima Reala svi su bili raspoloženi. Predvodio ih je Tavares sa 19 poena i osam skokova, Hezonja je ubacio 16 poena.

Naš Džanan Musa je u dresu Reala imao svoju uobičajenu partiju. Za 20 minuta na parketu ubacio je 15 poena, dodao tri skoka i četiri asistencije.

Kod Maccabija Brown je bio jedini vrijedan pažnje s učinkom od 16 poena, pet skokova i devet asistencija.

Inače zbog sigurnosne situacije u Izraelu, Maccabi je ovaj meč kao domaćin igrao u Beogradu u dvorani Pionir.

Real je lider, bez poraza i na omjeru 10-0 ove sezone u Euroligi, dok je Maccabi na desetoj poziciji s omjerom 5-5.