Velika pobjeda Igokee

FIBA Liga prvaka

H. Zilić

Košarkaši Igokee odigrali su sjajnu utakmicu u četvrtom kolu FIBA Lige prvaka i ostvarili veliki trijumf protiv favorizovane ekipe Bilbaa. Konačan rezultat je glasio 81:84 za tim iz Laktaša.

Igokea je od samog početka pokazala da će biti tvrd protivnik domaćinima iz Baskije.

Prvi period bh. predstavnika je dobio sa 19:25, a i na poluvremenu su imali pet poena prednosti.

U istom ritmu Igosi su nastavili u trećoj četvrtini, kao i četvrtoj.

Većinu utakmice su održavali pet do šest poena razlike i uspjeli privesti meč kraju sa konačnih 81:84.

Igokeu je do trijumfa predvodio Crawford sa 17 poena, četiri skoka i sedam asistencija, odličan je bio i Đorđević sa 16 poena i devet skokova.

Kod Igokee treba izdvojiti i Tanaskovića sa double-double učinkom od 13 poena i 13 skokova.

U redovima Bilbaa Smith je meč završio sa 14 poena, pet skokova i pet asistencije, 14 poena je ubacio i Reyes.

Kod domaćina iz Baskije naš Emir Sulejmanović je na parketu proveo 17 minuta te upisao sedam poena i šest skokova.

Igokea je tako došla do drugog trijumfa u grupi D i dva kola prije kraja na omjeru je 2-3 kao i Bahcesehir, dok je Bilbao sada na prvoj poziciji s omjerom 3.1, Nymburk je na četvrtom mjestu sa 1-3.

Igosi su ovim trijumfom napravili ogroman korak prema drugom krugu FIBA Lige prvaka.

U narednom kolu koje je na rasporedu 13. decembra Igokea ide u goste češkom Nymburku.