FMP prokockao sigurnu pobjedu protiv Crvene zvezde i nakon produžetka upisao poraz

Gosti će imati za čim da žale

S. Pašalić

Crvena zvezda je u 10. kolu ABA lige dočekala na svom parketu FMP i nakon produžetka je slavila sa 95:89.

Domaći su bolje ušli u meč i brzo su poveli sa 11:5, ali gosti prave preokret i dobijaju prvu četvrtinu sa 23:21.

U drugoj četvrtini su se dva tima izmjenjivala u vodstvu, ali je FMP na poluvremenu ipak imao prednost 41:38.

Početak treće četvrtine je donio dobru igru FMP-a koji stiže i do 6 razlike, ali je Zvezda stigla tu prednost i stigla do vodstva. Ipak, do kraja ove četvrtine FMP ponovo stiže do vodstva i u posljednju četvrtinu odlazi sa rezultatom 60:55 u svoju korist.

FMP je odlično krenuo i u četvrtoj četvrtini i u dva navrata stigao i do 10 poena prednosti, ali se Zvezda nije predavala i uspjela je stići ovu prednost, a rezultat je nakon regularnog dijela bio 77:77 pa se otišlo u produžetak.

Potražite više informacija na temu ABA liga:

U produžetku su se ipak na kraju bolje snašli košarkaši Crvene zvezde i na kraju slavili sa 95:89.

Lorenzo Brown je sa 25 poena vodio Zvezdu do pobjede, a Okben Ulubay je kod FMP-a bio najefikasniji sa 19 poena.