Houston i Milwaukee ostvarili i treću pobjedu, Denver došao do izjednačenja
Nije sve tako dobro krenulo za goste. Prvu četvrtinu odigrali su dosta loše, ali su u drugoj uspjeli da se rezultatski vrate u utakmicu. Na poluvrijeme se otišlo pri neriješenom rezultatu 54:54.

Utakmice play-offa

Esmer Oštraković

Sinoć su odigrane utakmice play-offa najjače košarkaške lige na svijetu.

Pobjede su ostvarile ekipe Denver Nuggetsa, Milwaukee Bucksa i Houston Rocketsa.

Denver je ostvario pobjedu na gostovanju kod San Antonio Spura rezultatom 117:103, te je tako izjednačio seriju na 2:2.

Gostujuća ekipa odigrala je fenomenalnu treću četvrtinu u kojoj su došli do velike prednosti koja je na kraju bila ključ nove pobjede. Na kraju rezultat je bio 117:103 u korist Denvera.

Milwaukee Bucks je ostvario i treću pobjedu protiv Detorit Pistonsa, te im je sada potrebna još jedna pobjeda kako bi prošli u narednu rundu takmičenja. Konačan rezultat bio je 119:103 za Milwaukee.

Gosti u odigrali jako dobro prvo poluvrijeme, te su već nakon prvog perioda igre imali prednost na svojoj strani. Rezultat je bio 67:54.

Za potvrdu pobjede u ovoj utakmici gosti su odigrali sjajnu treću četvrtinu, te su na kraju upisali pobjedu od 119:103.

Kao i Milwaukee, i Houston je ostvario gostujuću pobjedu kod Utah Jazza, te je poveo sa 3:0 u seriji. Rezultat je bio 104:101.

U jako neizvjesnoj utakmici, obje ekipe su se smjenjivale u vodstvu, a nakon odigranog prvog poluvremena rezultat je bio 55:50 za Utah.

Ipak, odlično drugo poluvrijeme prevagnulo je u pobjedi Houstona, koji je došao do vodstva u seriji od 3:0.