Igokea bez većih problema savladala Sparse

7.kolo Lige za prvaka

S. Mlaćo

U susretu 7. kola Lige za prvaka naše zemlje košarkaški Igokee opravdali su ulogu favorita i u Maloj dvorani Skenderije savladali KK Spars Ziraat Bank 90:77 (17:31, 27:18, 20:17, 13:24).

Već nakon prve četvrtine bilo je jasno da će Igokea slaviti u ovom meču, s obzirom da su prvi period gosti slavili 31:17.

Ipak, Sparsi se ne predaju te dobijaju drugi period igre 27:18 i na pauzu se odlazi pri rezultatu 49:44 za goste.

Sparsi nastavljaju sa veoma dobrom igrom te pružaju dobar otpor gostima, ali gosti se nisu dali iznenaditi. Rutinskom završnicom slavili su pobjedu, a dvije minute prije kraja bilo je 84:74.

Završilo je 90:77, te je Igokea upisala šestu pobjedu, a Sparsi peti poraz.

Najefikasniji u domaće ekipe bio je Stefan Đorđević sa 24 poena, dok je Maksim Kovačević dodao 22. U redovima Igokee Đorđe Milošević je ubacio 14 poena, a jedan manje Vuk Radivojević.