Khimki furioznom završnicom pobijedio Žalgiris

Euroliga

Khimki je u 21. kolu Eurolige savladao na svom parketu Žalgiris rezultatom 74:64.

(Foto: EPA)

Do osme pobjede u ovoj sezoni moskovski tim je stigao zahvaljujući furioznoj završnici utakmice.

Tim iz Kaunasa je igrao jako dobar meč. Imali su konstantno vodstvo u drugom poluvremenu, ali su u posljednjih pet minuta jednostavno nestali sa parketa.

Khimki je u tom dijelu meča napravio veliku seriju od 15:3 i to im je na kraju donijelo trijumf kojim su se po broju pobjeda izjednačili sa večerašnjim rivalom.

Jordan Mickey je sa 20 poena predvodio Khimki, Malcolm Thomas je dodao 16, a Tony Crocker 14 koševa.

Sa druge strane kod Žalgirisa je najefikasniji bio Marius Grigonis sa 15 poena, a dvocifren je još bio Nate Wolters sa 10 koševa.