KK Mladost uvjerljiv u Vogošći

Prvenstvo BiH

Košarkaši Mladosti savladali su kao gosti Vogošću rezultatom 80:99 u susretu 7. kola prvenstva Bosne i Hercegovine.

Gosti iz Mrkonjić Grada odigrali su veoma dobar meč i na kraju su sasvim zasluženo došli do pobjede.

Nakon prve dionice imali su prednost od osam poena (20:28), vodili su i tokom druge četvrtine konstantno, a iako ih je Vogošća pritisla u finišu prvog dijela, na odmor ipak odlaze sa dva poena prednosti, 45:47.

I u nastavku je Mladost bila ta koja je kontrolisala rezultat. Vogošća je zaprijetila u nekoliko navrata u trećem periodu, ali domaći tim nije mogao izbjeći poraz.

Košarkaši Mladosti su u posljednjoj dionici lagano završili posao u ovom susretu i na kraju su upisali pobjedu.

Goste je do pobjede vodio Dragan Đuranović sa 20 poena, po 19 su dodali Muflizović i Mijović, dok je kod Vogošće Mujo Tuljković ubacio 22 poena.