Nestvarni košarkaški rezultati iz Azije: Čovjek pogleda u semafor i pomisli da je vic

Kadetska konkurencija

H. Zilić
Teme:

Omladinska kontinentalna prvenstva u košarci igraju se svakog ljeta, a sama prvenstva donesu i nekoliko zanimljivih na momente i nestvarnih rezultata jer kvaliteta između nekih reprezentacija bude prevelika.

Tako je u Aziji u toku kadetski šampionat za košarkašice U16.

Igra se i A i B divizija, a u obje divizije vidjeli smo dva nestvarna rezultata.

U diviji A Australija je savladala Tajland sa 125:20! Rezultat na poluvremenu glasio je 71:6 za Australiju.

Koliko je razlika bila pokazuje podatak da Tajlanđanke u posljednjoj četvrtini nisu zabile koš, rezultat je bio 22:0 za Australiju.

U dviziji B također nevjerovatan rezultat.

Selekcija Filipina savladala je Maldive čak rezultatom 144:22. Poluvrijeme je bilo u korist Filipina 70:11.

Za razliku od Tajlanda, košarkašice sa Maldiva zabile su poene u svakoj četvrtini, a posljednji period je završen 43:7 u korist Filipina.

FIBA želi da poradi na promociji koašrke, ali neke utakmice nekada i nemaju smisla.

Nije prvi put da visoke rezultate gledamo na omladinskim prvenstvima širom svijeta.

FIBA će vjerovatno razmisliti i o reorganizaciji prvenstava.