Crna Gora pala u grotlu Mejdana: Bh. košarkaši ostali u igri za Mundobasket

Ne odlučujemo više sami o svojoj sudbini

H. Zilić

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u tuzlanskom Mejdanu dočekala Crnu Goru u okviru kvalifikacija za Mundobasket. Konačan rezulat na semaforu glasio je 74:66 za našu selekciju. Pobjeda je tu, ali nažalost u posljednjem kolu ne odlučujemo sami i svojoj sudbini.

Crnogorci dobro otvaraju meč i poveli sa 0:4. Minimalnu prednost su držali većinom prve četvrtine.

U prvom periodu naša selekcije trojkom Lazića odlazi na 11:9, ali Perry sa dvije trojke vraća prednost gostima koji su nakon prve četvrtine imali prednost 18:19.

U drugoj četvrtini slična igra na parketu Mejdana. Crnogorci su bili sigurni u napadu, a u jednom momentu odlaze na +6, rezultat je glasio 26:32.

Vraćamo se brzo poenima Kamenjaša i Gegića, ali Crna Gora uzvraća poenima Nikolića i odlazi na 31:36.

Na poluvrijeme se otišlo vodstvom Crne Gore rezultatom 34:37.

Sjajno otvaramo drugo poluvrijeme. Postigli smo nekoliko odličnih poena. Briljirao je Roberson na šutu za tri poena.

Sredinom treće četvrtine odlazimo na +5, na semaforu je stajalo 44:39 za naše momke.

Crnogorci se vraćaju u meč, ali naši momci održavaju prednost i na kraju treće četvrtine rezultat je bio 54:48.

Posljednji period Crnogorci otvaraju serijom 0:7 i šest minuta prije kraja prelaze u vodstvo 54:55. Nakon toga Gegić trojkom prekida seriju gostiju i pet minuta prije kraja vodimo 57:56.

Slavković četiri minute prije kraja pogađa trojku za 59:59 i ušli smo u egal završnicu.

U dramatičnom finišu bolje se snašla naša reprezentacija i slavila rezultatom 74:66.

Kod naše reprezentacije raspoložen je bio Roberson sa 19 poena, Gegić je dodao 14 poena i pet asistencija, Halilović je ubacio 16 poena. Kod Crne Gore Perry je bio prvo ime sa 19 ubačenih poena.

Potražite više informacija na temu FIBA Svjetsko prvenstvo:

Naši momci nisu nadoknadili 20 razlike iz Podgorice, ali ovim trijumfom ostali su u igri za plasman na Mundobasket. U posljednjem kolu trebam nam trijumf u gostima protiv Mađarske i poraz Crne Gore na domaćem terenu od Češke.

Podsjećamo, utakmica između Mađarske i BiH igra se u nedjelju od 19 sati baš kao i okršaj Crne Gore i Češke.

kurjak
Opet je Tuzla pokazala kako se bodri reprezentacija.
3 0
zgembo.popuslic
Vrabac vjeciti talenat, nesto poput Bavcica birvaktile. Nikad nije odigro postenu utakmicu za reprezentaciju