Krka u posljednjim minutama iščupala pobjedu protiv Zadra

Hrvatski tim imao šansu za slavlje

Slovenački ABA ligaš Krka iz Novog Mesta večeras je na svom parketu došla do važne pobjede protiv direktnog konkurenta za ostanak u ABA ligi momčadi Zadra rezultatom 76:74.

Zadar je u posljednjim minutima susreta propustio pobjedu u Novom Mestu (foto: aba-liga.com)

U tvrdoj i izjednačenoj utakmici na kraju su spretniji i sretniji bili domaći košarkaši koji su u dvorani "Leon Štukelj" došli do zlata vrijednih bodova.

Prvo poluvrijeme prošlo je u čvrstoj i izjednačenoj igri u kojoj se nijedna od obje momčadi nije uspjela doći do osjetnije prednosti. Prvih 20 minuta domaći tim uspio je dobiti rezultatom 37:35.

Nastavak utakmice donio je bolju igru Zadra koji je na kraju utakmice imao realnu šansu da slavi u ovoj utakmici i da ovjeri sjajne domaće pobjede protiv Crvene Zvezde i Budućnosti. Nešto više od 4 minute do kraja Zadrani su imali prednost od 71:64 i sasvim realnu šansu privesti ovu utakmicu kraju. No potom su ušli u niz neshvatljivih grešaka, a poklone je domaći tim prihvatio objeručke te tricom Ramljaka i slobodnim bacanjima Jošila i Coseyja slaviti izuzetno vrijednu pobjedu.

Lapornik i Cosey sa po 17 poena bili su najbolji kod pobjedničkog tima, dok je Ramljak dodao 14 koševa. Allen je s 21 košem predvodio Zadrane, a po 12 poena zabili su Keller i Vuković.